Začátkem nového roku měli notoričtí násoskové v Kopřivnici opravdu žízeň. A to tak velkou, že by si strážníci Městské policie Kopřivnice mohli udělat v prodejně Kaufland detašované pracoviště. V jeden den sem totiž strážníci vyjížděli hned třikrát.

Poprvé byli kopřivničtí strážníci přivoláni do obchodního domu Kaufland krátce před osmnáctou hodinou. „V úseku nealkoholických nápojů totiž zaměstnanci prodejny objevili muže, popíjejícího rum,“ informoval Dalibor Klement, zástupce velitele Městské policie Kopřivnice. Strážníci přistihli in flagranti pětapadesátiletého muže, bezdomovce, nasávajícího rum rovnou z lahve. „Chtěl se vyhnout placení tím, že rum zkonzumuje na místě, ale do příchodu strážníků stihl vypít jen polovinu láhve,“ dodal Klement.

Tímto incidentem však pro strážníky práce v Kauflandu neskončila. „Za necelou hodinu byli strážníci povoláni do stejné prodejny podruhé,“ potvrdil Klement s tím, že tentokrát se hlídka musela vypořádat s třiapadesátiletým chlapíkem z Kopřivnice, který chtěl zimu zahnat krabicovým vínem. „Pokusil se víno pronést bez zaplacení přes pokladnu, ale zadržela jej ochranka,“ popsal další pokus krádeže Dalibor Klement. „Strážníci dotyčnému sdělili, že jeho přestupek bude projednávat přestupková komise Městského úřadu Kopřivnice,“ sdělil Klement.

Jestli si však kopřivničtí strážníci mysleli, že je tím pro ně záležitost ukončená, byli na omylu. Dotyčný muž se totiž vidiny krabicového vína vzdát nechtěl, a tak se jej pokusil o dalších devadesát minut později ukrást znovu a tentokrát rafinovaněji. „Dotyčný se pokusil vynést z prodejny víno zabalené v šále. Ovšem zase neúspěšně,“ uvedl k poslednímu zásahu městské policie v Kauflandu Klement. Současně dodal, že oba nenasytné pijáky teď čeká přestupková komise.