Dvojice mladíků si v uplynulé době vyšlápla na procházku Kopřivnicí. Což by samo o sobě nevadilo, kdyby se však řádně pohybovali po chodníku. Kluci si to však ve večerních hodinách mířili rovnou po komunikaci Kpt. Jaroše. „Protože svým jednáním ohrožovali nejen sebe, ale také bezpečnost silničního provozu, zastavila je hlídka městských strážníků,“ uvedl Dalibor Klement, zástupce velitele Městské policie Kopřivnice.
Strážníci však u obou mladíků v žádném případě nevzbudili respekt. Spíše naopak, protože na ně kluci začali vulgárně pokřikovat. „Strážníci je zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti,“ popsal Klement s tím, že zároveň hlídka provedla dechovou zkoušku. „Ukázalo se, že oba výtržníci jsou nejen nezletilí, ale i pod vlivem alkoholu,“ nastínil stav obou mladíků Klement s tím, že u staršího z nich, šestnáctiletého chlapce ukázala dechová zkouška 1,5 promile alkoholu.

Oba mladíci nevyvázli ze své bujaré veselosti jen tak snadno. Kluci dostali přiměřeně vysokou blokovou pokutu a se strážníky usedli do policejního vozidla. „Na služebně městské policie si pak nezvedné potomky museli přijet vyzvednout rodiče,“ uvedl Klement a zároveň dodal, že o případu strážníci vyrozuměli také sociální odbor Městského úřadu Kopřivnice.