Krádež osobního vozidla a motocyklu zaměstnala o uplynulém víkendu novojičínské policisty. Majitel ukradené dodávky příliš dlouho smutnit nemusel, to se již ovšem nedá říct o motorkáři a jeho ukradené historické „čezetě“.

Zloděj si vyhlídl nejprve v pátek 14. srpna ve večerních hodinách automobil Ford Tranzit na ulici Dolní Brána v Novém Jičíně. „Neznámý pachatel se vozidla zmocnil bez souhlasu jeho majitele a neoprávněně jej užíval,“ oznámil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Majiteli vozidla tak vznikla škoda dosahující částky osmdesát tisíc korun. Ovšem jak špatně pro něho víkend začal, o to lépe skončil, neboť již dva dny poté, v neděli, policisté dodávku vypátrali o pár set metrů dále, na parkovišti na ulici Dvořákova. „Téhož dne bylo vozidlo předáno jeho majiteli,“ dodal Tomšík.

Určitě by byl s podobným vývojem události spokojený i vlastník motocyklu Jawa ČZ 250, který přišel o dvoustopé vozidlo z roku 1958 v noci na neděli 16. srpna v Šenově u Nového Jičína. Lapka, jehož identitu policisté doposud neznají, nejprve odstranil visací zámek. Ten chránil vstupní bránu pozemku u rodinného domu, kde stál historický motocykl červené barvy v hodnotě šestnáct tisíc korun. „Policisté po odcizeném motocyklu vyhlásili pátrání a případ šetří pro trestné činy krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a porušování domovní svobody,“ vyjmenoval Zbyněk Tomšík.

Přečtěte si také:

Vykrádači vozidel jsou stále reálnou hrozbou

Zloděje nechali jeho kumpáni na pospas policistům

Milovník erotiky a války je na záznamu