Takový případ se odehrál v noci minulý týden ze čtvrtka na pátek v Novém Jičíně. Majitel baru tam ve svém podniku při krádeži vyrušil teprve dvaadvacetiletého mladíka. „Zloděj násilím překonal vstupní prostor restaurace a následně vnikl dovnitř, kde odcizil několik láhví alkoholu a další zboží. Měl však smůlu, do podniku přišel majitel," uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Přestože se mladík snažil o útěk, majitel jej zadržel a následně odevzdal přivolaným policistům. „Ti jej umístili do cely," doplnil Petr Gřes.

Dopadení při činu se podařilo také v areálu firmy, která na Novojičínsku zajišťuje převoz pacientů. Do té se vloupal také mladý, teprve jednadvacetiletý muž.

„Měl ale smůlu, zaměstnanci jej při krádeži vyrušili. Na útěku jej pak zadrželi policisté," sdělil policejní mluvčí Gřes s tím, že ke vloupání došlo 14. února v noci. Přistižený zloděj se k činu doznal a přiznal, že se do objektu vloupal kvůli tomu, že chtěl odcizit autobaterie z několika vozidel.

Policejní mluvčí Gřes na závěr dodal, že vyřešených případů by snad v následujících dnech mělo přibýt. „V současné době máme rozpracovány také další případy majetkové trestné činnosti, u kterých máme důvodné podezření na konkrétní osoby. Je jen otázka času, kdy také jim sdělíme obvinění pro jejich protiprávní jednání," uvedl policejní mluvčí.