Je obviněn ze znásilnění žen. Podle policie s nimi proti jejich vůli během dohodnutých setkání prováděl nejrůznější nechutné praktiky, nabízel jim také drogy. Kriminalisté zatím vyslechli dvě oběti, předpokládají však, že konečné číslo bude podstatně vyšší. Vše se dělo v bytě v centru Ostravy, policisté nevylučují, že využíval i další místo.

„Ženy si měl vyhledávat na internetových portálech, mohly být také osloveny prostřednictvím třetí osoby. Své potencionální oběti si měl zvát do bytu v centru Ostravy. Jak ženy uvedly, nabízel jim drogu a poté s nimi měl mít pohlavní styk bez jejich svolení,“ sdělila Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Co se týká zmíněného prostředníka, jde o jeho známého. Zřejmě i on bude mít policistům co vysvětlovat, v této chvíli ale žádnému obvinění nečelí.

„V souvislosti s tímto případem kriminalisté nadále shromažďují důkazní materiály, zjišťují okolnosti případů a pracují i s verzí, že by poškozených žen mohlo být více. Kriminalisté se obrací na další ženy, které komunikovaly s tímto mužem představujícím se jako Doktor a mají s ním obdobnou zkušenost, aby se obrátily na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu,“ řekla Michalíková.

Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu znásilnění a z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí mu až deset let vězení. Soud na něj uvalil vazbu.