Drama se odehrálo na náměstí generála Svobody, kde si pachatel svou oběť vyhlédl. „Zezadu se na ni vrhl. Jednou rukou ji uchopil pod krkem a přitáhnul k sobě, v druhé ruce držel nůž. Požadoval peníze, cennosti a šperky,” popsla situaci mluvčí ostravské policie.

Agresor však netušil, že jeho protivníkem je žena, která prošla judistickým výcvikem. Ten absolovala právě proto, aby si v rámci své profese dokázala poradit s podobnými výtečníky. Jako profesionálka zaregovala téměř okamžitě.

„Pachatele udeřila loktem do břicha, aby se vymanila ze sevření. Muž evidentně obrannou reakci nečekal, žena se tak mohla k němu obrátit tváří. Uchopila ho oběma rukama za ošacení a kopla jej kolenem do genitálií. Pachatel upustil nůž, který následně zvednul a odpotácel se do připraveného vozidla. Pak odjel,” uvedla Holčáková s tím že násilníka čeká po dopadení obvinění z trestného činu loupeže.Ve vězení by mohl strávit až deset let.

Přesto tento příběh skončil happyendem, policie podobný postup v případě loupežného přepadení moc nedoporučují.

„Ženina sebeobrana byla účinná, nicméně tento duchapřítomný postup lze doporučit pouze v případech, kdy jsme si jisti zvládnutím celé situace. Pachatel netušil, že narazil na ženu, která v minulosti prošla judistickým výcvikem. V jiných situacích lze obecně doporučit vydání majetku, neboť život a zdraví je nejcennější hodnotou,” připomenula Holčáková.