POMOZTE POLICII

Soňa v ten den odjela do školy v Novém Jičíně. Tam podle informací, které mají policisté, dorazila a čtvrteční vyučování absolvovala. „Po opuštění školy se však už domů nevrátila, ani o sobě nepodala žádnou informaci,“ sdělila vsetínská okresní policejní mluvčí Lenka Javorková.

Matka přišla na policii až tento týden v úterý. „Soňa je za poslední dva roky pohřešovaná už počtvrté. Vždy byla vypátrána v některé z rožnovských restaurací. Na otázku, kde během minulých pohřešování přespávala, uváděla, že u kamarádek,“ doplnila mluvčí. Policisté ihned zahájili po dívce pátrání, provedli prověrky zdravotnických zařízení a kontrolu restaurací. Pátrání je prozatím neúspěšné. Pouze se jim podařilo zjistit, že se dívka v pondělí pohybovala na nádraží ČSAD, kde nasedala do autobusu jedoucího na Horní Bečvu. S žádostí o pomoc při pátrání se policisté obracejí také na veřejnost. „Dívce je šestnáct let, ale vypadá na dvacet. Vysoká je asi 169 cm, střední postavy, nosí dioptrické brýle.

Na sobě měla černou bundu s kapucí a bílým kožíškem uvnitř, zelené kalhoty s bílou batikou na stehnech, červenou mikinu a svetr s obrázkem tygra. Na nohou měla hnědé kozačky se šněrováním. Kromě toho by měla mít u sebe stříbrnou tašku přes rameno s učením a osobními věcmi,“ upřesnila popis Javorková s tím, že Soňa Macháčková má středně dlouhé rovné vlasy hnědé barvy a hnědé oči. Informace o pohřešované přijme kterákoliv policejní služebna, volat lze ti na bezplatnou linku 158.