Razie trvala od rána do podvečerních hodin. Během té doby porušily předpisy desítky řidičů osobních i nákladních vozidel a také autobusů městské hromadné dopravy. Většina z nich ale postihu unikla…

Policie měla totiž k dispozici pouze dvě hlídky, které tak mohly najednou zastavit jen dvojici hříšníků. „To pro nás pochopitelně znamenalo omezení, navíc jsme museli řešit i další záležitosti. Pokud bychom měli více hlídek, číslo by určitě bylo vyšší,” uvedl velitel akce Patrik Scheithauer s tím, že přistižení motoristé většinou pochybení odmítli. „Nejčastěji tvrdili, že jeli na oranžovou, argumentovali také tím, že by již nestačili před křižovatkou zabrzdit,“ řekl Scheithauer. Během dopoledne řešili policisté šest přestupků, z toho čtyři se týkaly nerespektování semaforů. Jeden z řidičů byl o své pravdě natolik přesvědčen, že požádal o předložení důkazů v podobě videozáběru. Policie mu vyhověla – na záznamu bylo jasně vidět, že do křižovatky vjel skutečně na červenou. Všechny přistižené řidiče čekala bloková pokuta ve výši dva a půl tisíce korun. Pokud by nezaplatili, v rámci správního řízení by mohli zaplatit až pětitisícové penále. Kromě toho musejí počítat i s pětibodovovou sankcí. Dotyčným navíc hrozí, že pokud se během dvanácti měsíců dopustí téhož přestupku ještě jednou, čeká je až půlroční zákaz řízení.

Mezi „šťastlivci“, kteří kvůliomezenému počtu hlídek unikli postihu, bylo i několik řidičů městské hromadné dopravy. „Bohužel někteří takto jezdí,“ uzavřel Scheithauer.