Plánovaného zateplování domu na Francouzské ulici v Kopřivnici se málem nedočkali jeho obyvatelé. Stavební materiál k tomu určený si totiž vyhlédl jistý podnikavec a neváhal si pro něj přijet až před dům i s vozíkem. „Stavební materiál, určený k zateplování domu, ležel volně a nezajištěný na chodbě domu,“ upřesnil zástupce velitele Městské policie Kopřivnice Dalibor Klement s tím, že dotyčný muž vyrazil na lup ve večerních hodinách. „Toho si však všiml jeden z nájemníků, který kontaktoval městskou policii,“ doplnil Klement.

Po příjezdu na místo nalezli zasahující strážníci na místě už jen několik pytlů stavebního materiálu naložených v přívěsném vozíku. Protože však majitel vozíku nebyl k zastižení, předali strážníci případ k dořešení svým republikovým kolegům.

Znovu bylo potřeba zásahu kopřivnických strážníků při dvou násilných konfliktech. Nejdříve přišly na řadu pěsti mezi osmnáctiletým mladíkem ze Straníka a čtrnáctiletým chlapcem z Kopřivnice. „S téměř třemi promilemi alkoholu se pustil starší z nich do fyzické potyčky s mladším. Tomu ale přišla na pomoc parta kamarádů, takže i agresor si odnesl několik šrámů,“ popsal potyčku Klement. Současně dodal, že ani jeden z rváčů nehodlal hlídce městské policie prozradit příčiny svého jednání, takže strážníci postoupili případ příslušné komisi městského úřadu.

Dalšího násilníka pak pomohl přichytit přímo při napadení kamerový systém. Osmnáctiletý agresor napadl o rok staršího mladíka z Kopřivnice a poranil jej na hlavě a v obličeji. Zasahující strážníci mladíka zadrželi, zraněnému zavolali záchranku a případ předali k došetření Policii ČR.