Když se den poté pokoušeli vozidlo, které odpovídalo popisu, netušili, že to nebude tak snadné. Bylo po desáté hodině večer, když policejní hlídka stavěla vůz stříbrné barvy. Řidič ale nezastavil, objel policisty a pokračoval v jízdě. „Policisté poznali, že se jedná o odcizené auto a pustili se do jeho pronásledování,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Po zběsilé jízdě, kdy se snažil uniknout, řidič dojel k semaforu. Červené světlo ale nerespektoval a vjel do úseku zúžené komunikace. Proti němu se ale vynořil autobus. „Řidič ve snaze zabránit čelnímu střetu s autobusem sjel mimo silnici, kde havaroval,“ pokračoval Gřes.

Policisté na místě zadrželi spolujezdce. Řidič z vozidla utekl. Příležitost tak dostal přivolaný osmiletý policejní pes Kim. Ten vypracoval stopu, a po téměř jednom kilometru od místa nehody řidiče našelPo nehodě nadýchala téměř 4 promile. Ten nekladl žádný odpor.

Policisté zjistili, že zadržený devatenáctiletý řidič byl současně i pachatelem odcizení vozidla. „Během dvoudenního užívání vozidla společně s dalším kamarádem páchali další majetkovou trestnou činnost,“ doplnil Gřes s tím, že mladíkovi ze Štramberku již policisté sdělili obvinění pro přečiny neoprávněného užívání cizí věci a přečinu krádeže.

Přečtěte si také:

Po nehodě nadýchala téměř 4 promile

Auto letělo třicet metrů vzduchem

Zdrogovaný vjel pod kamion