Od policie si nyní vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže.

Z KUNÍNA DO ÚSTÍ NAD LABEM

„Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak například okolo půl deváté dopoledne 12. prosince 2019 na benzínové čerpací stanici v Kuníně natankoval do osobního motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz pohonné hmoty v hodnotě 1.100 korun, přičemž při placení platební kartou mu tato transakce byla zamítnuta z důvodu nedostatku finančních prostředků na jeho účtu a odebranou motorovou naftu tak neuhradil,“ sdělil René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR.

Mladík se proto s obsluhou čerpací stanice domluvil, že si zajede pro peníze a přijede za chvíli účet zaplatit. Jako zástavu nechal látkovou bundu. Bezcennou. „Shora jmenovaný muž však již na tuto benzínovou čerpací stanici nepřijel a natankované pohonné hmoty v hodnotě přes tisíc korun neuhradil,“ popsal mluvčí nepřekvapivý vývoj.

ATRAPA MOBILU

Podobná situace nastala o deset dní později na druhé straně republiky v Ústí nad Labem. Zde, v ulici Božtěšické, po desáté večer natankoval naftu za více než tisíc korun a nechal si zaúčtovat i koupené cigarety.

„Po neprovedené transakci z jeho platební karty i zde obsluze uvedl, že druhý den přijede a vše uhradí, přičemž jako zástavu zanechal vypnutý mobilní telefon značky iPhone. Později bylo zjištěno, že se však jedná pouze o maketu telefonního přístroje a do současné doby natankované pohonné hmoty a vyžádané cigarety nezaplatil,“ poznamenal Černohorský.

Manko 1300 korun zanechal mladý zloděj také 25. prosince na čerpací stanici v Šenově u Nového Jičína i o čtyři dny později při dalším tankování v ceně 1500 korun v kopřivnické ulici Obránců Míru. Ručička hladiny paliva jeho mercedesu povážlivě klesla zřejmě hned první den letošního roku, neboť přijel tankovat na benzinku do novojičínské místní části Loučka, kde zanechal dotyčný škodu 750 korun.

VYŠETŘOVÁNÍ

„Jelikož se u všech výše uvedených případů podezřelého jednání a chování jedná o pokračující delikt se způsobenou škodou ve výši přes 5 tisíc korun, byly tyto skutky sloučeny a celá záležitost tak byla z jednotlivých přestupků proti majetku překvalifikována na přečin krádeže. Případná další trestná činnost stejného charakteru je nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů,“ konstatoval policejní mluvčí.