Uniformované hlídky zavítají během víkendových nocí do barů, restaurací, heren a diskoték často. Poslední rozsáhlá akce s názvem Mládež proběhla o minulém víkendu a na území Novojičínska neprošlo testem na přítomnost alkoholu v dechu osmnáct mladistvých.

„Akce byla již tradičně zaměřena na trestnou činnost spáchanou mládeží a na mládeži, podávání alkoholu mladším osmnácti let, na odhalování nealkoholové toxikomanie a hry mladistvých osob na výherních automatech,“ upřesnil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Republikovým policistům asistovali během pátku a soboty také městští strážníci a pracovníci městských úřadů. Výsledkem rozsáhlé akce v okrese bylo osmnáct „rozveselených“ mládežníků. „V Kopřivnici a ve Studénce to bylo v osmi zjištěných případech a po jednom opilém mladíkovi v Odrách a Fulneku,“ přiblížil výsledky Tomšík. Naopak v Bílovci nemuseli strážci zákona řešit ani jeden přestupek.

V rámci celého kraje vyrazily do terénu tři stovky policistů, kteří zkontrolovali přes pět set provozoven a alkohol prokázali u 97 osob mladších osmnácti let. „Policisté, po provedení neodkladných úkonů, předali mladistvé orgánu sociální právní ochrany dětí,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Darina Majková.

Policejní složky konají jak kontroly, kterých jen letos proběhlo v kraji téměř sto, tak realizují i preventivní aktivity. V Novém Jičíně a Kopřivnici jde například o akci Než naliješ skleničku, kde se strážci zákona snaží rozdáváním informativních kartiček upozornit na danou problematiku restauratéry a prodejce alkoholových nápojů.