„Muž vložil kapsle do svého batohu a bez úhrady tohoto zboží prošel pokladní zónou. Při odchodu byl zadržen pracovníky prodejny a poté předán přivolané policejní hlídce,“ uvedl René Černohorský.

Korunovace princezny Terezky na Dni města Fulneku. Ilustrační foto.
Den města Fulnek letos definitivně nebude

Policisté posléze zjistili, že muž byl v poslední době pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Přerově k trestu obecně prospěšných prací o výměře 100 hodin s dohledem probačního úředníka, které doposud nevykonal. Proto mu dělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Mladý muž nic nedbal na to, že mu může zanedlouho dělat doprovod vězeňská služba, a hned následující den po patnácté hodině odcizil v lékárně na Štefánikově ulici v Kopřivnici elektrický zubní kartáček v hodnotě přes jeden tisíc korun.

Náměstí ve Studénce. Ilustrační foto.
Lidé se zapojili do využití rozpočtu

To mu zřejmě nestačilo, a tak krátce před 20. hodinou téhož dne odcizil v supermarketu na Nádražní ulici v Kopřivnici aku šroubovák v hodnotě téměř 700 korun.

„Kopřivničtí policisté nyní prověřují případnou další a obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru tohoto muže, doplnil René Černohorský.