„Policisté již muži sdělili obvinění s podezřením ze spáchání zločinu loupeže, přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku,“ informoval novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes a dodal, že na základě zjištěných důkazů se zadržený podezřelý muž ke všem zjištěným případům loupeží a krádeží doznal.

„Pachatel si v jednotlivých případech, v závěru loňského a na začátku letošního roku v Kopřivnici vždy vytipoval náhodnou kolemjdoucí ženu, které odcizil její kabelku i s osobními věcmi, a to tak, že jí strhl z ramene či vytrhl z ruky. Využil své fyzické převahy a s některými ženami se o ní přetahoval, až je povalil na zem. Odcizené věci použil pro svou potřebu,“ popsal trestnou činnost mladého muže policejní mluvčí.

Policisté zadrženého muže zavřeli do policejní cely a vzhledem ke zjištěným skutečnostem, způsobu provedení a osobě pachatele, dali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.

V této souvislosti se policisté obracejí na případně další oběti trestné činnosti zadrženého muže, aby tuto skutečnost oznámily na nejbližší policejní oddělení. Za své jednání může pachatel čekat trest ve výši od dvou roků do deseti let.

Přečtěte si také:

Kradl, aby měl na automaty

Během bohoslužby někdo vykradl faru

Ukradl sloupy i s kabely