Informace, která by mohla být velmi závažná, se objevila na facebooku jako varování pro všechny rodiny, které mají malé děti. „Dávejte si pozor!!! Včera okolo čtvrté hodiny ve Skotnici u Nového Jičína opět zaútočil muž na dítě. Jezdí bílou felicií, je vysoké štíhlé postavy, má nakrátko střižené tmavé vlasy a nosí brýle. Věk okolo 35 40 let,“ stojí ve sdělení. Jeho autor či autorka dále sděluje, že muž v autě zastavuje a nabízí dětem DVD hry s tím, že když s ním pojedou, mohou si zahrát u něj doma, a potom že je doveze zpět. „Začne-li dítě couvat a říkat ne, muž vystupuje z auta a snaží se ho/ji chytit. Tentokrát mu dítě uteklo, ale příště nemusí,“ stojí dále ve sdělení. To, co je ve zprávě popsáno, se údajně stalo desetiletému chlapci.

Skutečnost, že zde mají takové poznatky, Novojičínskému deníku potvrdila starostka Skotnice Anna Mužná. „My jsme tuto informaci dostali, proto jsme vyrozuměli policii. Žádali jsme ji i o pomoc při pátrání po tomto vozidle,“ sdělila starostka Skotnice a dodala, že na webových stránkách obce je výzva Policie České republiky.

„Policie ČR, Obvodní oddělení Příbor, žádá spoluobčany, kteří se dne 25. 1. 2012 v době od 16.00 do 18.00 hodin pohybovali v blízkosti dětského hřiště naproti bývalé bagetárně, aby se osobně dostavili na Obvodní oddělení PČR Příbor nebo kontaktovali tel. číslo: 606 080 400, případně obecní úřad, tel.: 556 725 100,“ vyzývá policie případné svědky.

Novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes upozornil, že policie zatím stále prověřuje veškeré získané informace k případu. „Kontaktovali jsme vedení školy, že takový případ byl zaznamenán. Prověřujeme, zda se jedná o pravdivou, či nepravdivou informaci. Nechceme šířit paniku, ale také nechceme nechat nic náhodě,“ uvedl Petr Gřes.

Novojičínský okresní policejní mluvčí doplnil, že informaci o možném pokusu nalákání dítěte do vozidla dostaly školy i policisté v okolí Skotnice.

Případy, kdy se neznámý muž ve vozidle snaží nalákat dítě, nejsou ojedinělé. Když se loni ke konci roku objevila podobná informace z Prostějovska, učitelé v řadě škol i na Novojičínsku poučovali děti, jak mají v podobných situacích postupovat.