Na deset dní musel být vykázán z domova muž, který opakovaně slovně i fyzicky napadal svoji družku. Dokonce jí vyhrožoval fyzickou likvidací, neváhal si zakoupit střelnou zbraň.

Osmatřicetiletý muž se již delší dobu choval ke své o šest let mladší partnerce dosti nevybíravým způsobem. Ta čelila útokům agresora již v minulém roce, kdy se dvojice několikrát pohádala. Došlo nejen na nadávky, ale také na fyzické napadení ženy. Muž jí například vyhrožoval s nožem v ruce, že ji neváhá zabít, pokud se s ním rozejde. Také ji několikrát otevřenou dlaní udeřil do nohou a boku. Poslední případ řešili policisté v noci na neděli 8. března. „Muž telefonoval družce z rodinného domu ve Štramberku a požadoval, aby se ihned vrátila domů. V případě, že tak neučiní, přijde si pro ni do restaurace a zastřelí ji i ostatní hosty, a to zbraní, kterou si opatřil,“ přiblížil celou situaci Zbyněk Tomšík, mluvčí novojičínských policistů.

Vystrašená žena se již za doprovodu policejní hlídky krátce po půlnoci vrátila domů. Partner jí však i za přítomnosti mužů zákona stále vyhrožoval fyzickou likvidací. „Po ženě křičel, že až jej policie opustí, tak se vrátí a zabije ji svou zbraní, kterou má uschovanou v úložném prostoru postele. Svým jednáním vzbudil důvodnou obavu o její život a zdraví,“ sdělil Tomšík.

Ihned na místě byl násilník zadržen. Krátce poté se policisté přesvědčili, že se opravdu zbraň v bytě nachází. „Na místě vydal dlouhou střelnou zbraň Yukon R s puškohledem, kterou zakoupil v jedné ostravské prodejně za částku čtyři a půl tisíce korun v měsíci lednu letošního roku. Zbraň byla zaslána ke znaleckému zkoumání,“ doplnil tiskový mluvčí. Zadržený agresor skončil po lékařském vyšetření v policejní cele.

Kopřivničtí policisté vykázali muže na deset dní ze společného obydlí a zákazu vstupu do něj. Za své chování si vysloužil obvinění z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.