„Před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka strážníků do jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. Zaměstnanec ostrahy oznámil operátorovi linky 156, že těsně před zavíračkou zadržel muže, který si otevřel lahev vodky, z níž se opakovaně napil. Nedopitou lahev pak zanechal na prodejně a pokusil se odejít bez zaplacení,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

Kamery

Zadržený muž (23 let) u sebe neměl žádné doklady a při kontrole se vydával za někoho jiného. Strážníkům tvrdil, že si v prodejně koupil pouze žvýkačky a brambůrky. K vypití alkoholu se přiznal až při zhlédnutí kamerového záznamu, který ho jasně usvědčoval.

Ilustrační foto.
Z marketu do špitálu! Žena v Ostravě vyhltla dvě lahve vodky, platit nechtěla

„Z kamerového záznamu bylo patrné, jak si onen muž nejprve obhlíží terén. Po krátké chvíli si z regálu vzal lahev vodky, s touto poodešel stranou a opakovaně se z ní napil. Když už měl zřejmě dost, nedopitou lahev vrátil zpět mezi regály s džusy,“ dodal Machů. Mladý zloděj byl již dříve za krádeže trestán, proto skončil v rukou Policie ČR.

Rekordmani

Podobné případy řešili strážníci i v minulosti. Vloni v září měli co do činění s devětadvacetiletým mužem, který v obchodě popadl půllitrovou lahev rumu a „na ex“ ji vypil. Se slastným výrazem v obličeji poté prázdnou flašku odložil mezi bedny s pivem. Strážníci museli zavolal záchranáře. Zloděj totiž jevil známky intoxikace.

Záběr kamery.
VIDEO: Jízdu v protisměru v Ostravě ukončil sloup, řidička nadýchala tři promile

Zřejmě nejznámější jsou případy, v nichž figuruje osmačtyřicetiletý alkoholik z Ostravy. V květnu 2021 vzal regálu lahev v hodnotě 164 koruny, kterou celou vypil. Konkrétně šlo o vodku s ostružinovou příchutí. Z posledních sil se poté přesunul do dalšího oddělení, kde usnul. A nebylo to poprvé, kdy něco takového udělal. Jindy si v prodejně potravin v Ostravě-Třebovicích otevřel lahev vodky. Beze slova ji vypil, vzápětí vratkým krokem prošel pokladní zónou. Nakonec ulehl na lavičku a usnul.

Alkohol přímo v prodejnách pijí i ženy. Vloni v červnu čtyřiačtyřicetiletá žena v ostravské prodejně vypila dvě lahve vodky značky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.