Případ stalkingu, nebo také přečinu nebezpečného pronásledování, a přečinu porušování osobní svobody nedávno uzavřel Okresní soud v Novém Jičíně. V rozsudku mimo stojí, že muž minimálně v období od 2. ledna 2018 do 23. dubna 2020 opakovaně téměř každodenně své sousedy pozoroval, když byli na svém pozemku. Za svůj cíl si vybral zejména majitelku pozemků.

Michal Kovář hraje a trénuje
Hrající trenér Fulneku Kovář hrál i bundesligu. Fotbal je pro mě drogou, říká

„Nejméně jedenkrát do měsíce se k ní i záměrně přiblížil a hrubými vulgárními výrazy ji urážel, a to výrazy kráva pitomá, zlodějka, kráva svatá prolhaná, pí.. jak zvon, mařena hnusná a mrcha, vyhrožoval jí i fyzickou újmou a křičel na svého psa před ní, ať jde, ať nedostanou od ní tu nemoc, čímž myslel Covid-19,“ stojí mimo jiné v rozsudku.

Muž obvinění popíral nebo se k nim nevyjadřoval

Muž také několikrát vstoupil na pozemek manželů, dokonce i do jejich obydlí a rovněž na manžele několikrát poslal bezdůvodně Policii České republiky.

Před soudem muž veškerá obvinění popíral nebo se k nim nevyjadřoval, a to i v případě, že soud promítl jako důkazy kamerové záznamy, které předložili poškození, kteří si kamery pořídily, aby měli nějaký důkaz. Když už přiznal, že na cizí pozemek vstoupil, uvedl, že to bylo proto, že chtěl s manželi komunikovat.

Vstup do věznice Mírov
Lukáš z Ostravska přepadával banky v zahraničí. Skončil na Mírově, teď chce domů

Z výpovědí, které u novojičínského okresního soudu zazněly, vyplynulo, že vzájemné spory začaly v roce 1994, kdy manželé koupili od souseda pozemky. Muž celou dobu tvrdí, že je získali neprávem. Žena, která se stala nejčastějším cílem útoků muže, si myslí, že důvodem je skutečnost, že o zmíněné pozemky měl muž zájem.

„Jsme tady proto, že se bojím, že to vyvrcholí ve fyzickou újmu, začalo to gradovat zhruba před třemi lety,“ uvedla při jednání žena a doplnila, že přestože mají dvougenerační dům, syn s manželkou u nich nebydlí právě kvůli sousedovi.

Okresní soud v Novém Jičíně muže odsoudil k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce pěti měsíců s podmíněným odkladem v délce trvání 24 měsíců. Rovněž mu uložil omezení, aby se v uvedené dvouleté zkušební době zdržel neoprávněných zásahů do práv a právem chráněných zájmů poškozených.

Muž se proti rozsudku odvolal ke Krajskému soudu v Ostravě.