Moc úspěšný ale nebyl. V přepočtu si odnesl necelých devět tisíc korun. Přestože k loupežím došlo v Polsku, případem se zabýval Okresní soud v Ostravě, který v těchto dnech muži vyměřil deset let žaláře. V trestu zohlednil i jeho předchozí loupeže. Verdikt je pravomocný. 

Muž se vydal do příhraničních měst v Polsku. Nejprve vešel do směnárny. Ženě za přepážkou předal lístek. Na konci vzkazu byla výhrůžka, že má v tašce bombu. Narazil však na odvážnou směnárnici, která měla pro strach uděláno. Nejenže mu nic nedala, ale před jeho zraky lístek roztrhala. Pak mu ukázala, že dálkovým ovládačem spustí alarm. Muž s nepořízenou utekl.

Ještě tentýž den zamířil v sousedním městě do bankovní pobočky. Opět předložil lístek s instrukcemi na vydání peněz. Nechyběla ani zmínka o bombě. Nakonec odešel pouze s mincemi v přepočtu za přibližně devět tisíc korun. Muž se po dopadení k oběma zločinům přiznal a vyjádřil lítost. Prý se ocitl v tíživé situaci a potřeboval peníze. Obžalovaný i státní zástupce verdikt přijali, rozsudek tak na místě nabyl právní moci.

VÝSTŘEL

Podobný případ našince, který loupil v zahraničí, řešil před časem i Krajský soud v Ostravě. Na osm a půl roku poslal za mříže muže z Karviné, který přepadl banku v Rakousku. 

Vešel do pobočky, vytáhl plynovou pistoli a zaměstnance přinutil k odemknutí trezoru. Vzal z něj 134 tisíc eur. Násilník dokonce vystřelil. Namířil na úředníka, kterému chtěl tímto způsobem zabránit v přivolání pomoci.

Poté i s lupem uprchl. Pracovník banky utrpěl poranění v podobě popáleniny na čele, přepadení mu navíc způsobilo psychický otřes. Dodnes navštěvuje psychiatra. Lupič se přiznal. Podle svých slov měl velké dluhy.

Většinu peněz před svým dopadením stihl utratit.