„Šedesátiletý muž zaplatil za masáž v erotickém salónu dvoutisícikorunou. Vzhledem k podezření, že se jedná o padělek, zavolala pracovnice salónu v době, kdy zákazník odešel do jiné místnosti, policisty. Ti muže zadrželi," uvedla mluvčí krajské policie Soňa Štětínská.

Při vyšetřování se ukázalo, že si padělatel pořídil multifunkční zařízení, na kterém od ledna do června letošního roku vyrobil desítky bankovek v hodnotě 1000 a 2000 korun.

K jeho odhalení a dopadení pomohla všímavost a dobrá paměť zaměstnankyně erotického klubu. Žena si uvědomila, že když je dotyčný navštívil naposledy, našla v tržbě falešnou dvoutisícikorunu. Proto přivolala policisty.

Následně vyšlo najevo, že muž nepravé peníze vytáhl také v prodejně s erotickým zbožím, počítači nebo u novinového stánku.

Je obviněn z trestného činu padělání a pozměnění peněz. Hrozí mu tři až osm let vězení. „Muž vydal kriminalistům zařízení, na kterém měly být padělky vyráběny. Odevzdal také padělky, které již nestačil uvést do oběhu. Zajištěné bankovky byly odeslány České národní bance k posouzení," řekla Štětínská.

Další „krkoun"

Moravskoslezští policisté v letošním roce zaznamenali i jiný podobný případ, kdy zákazník za erotické služby platit falešnými penězi. Výtečníkem je čtyřiadvacetiletý muž z Ostravy, který si přes internet domlouval sexuální schůzky. Jedna z nich se odehrála v Ostravě.

Muž zaplatil dvoutisícovou bankovkou. Když se mladá žena vydala na nákup, čekal ji šok. Prodavačka jí oznámila, že se s největší pravděpodobností jedná o padělek, což nakonec potvrdila expertíza České národní banky.

Policisté později zjistili, že naprosto stejný případ řešili i kriminalisté na Olomoucku. Ti ze zločinu obvinili čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy. Jak se ukázalo, na svědomí měl i ostravský sexuálně-padělatelský podvod.

Více zde: Za sex zaplatil padělky. Vytáhnout je v obchodě, si netroufl