První případ je ze soboty 1. května a jeho hlavním aktérem je šestadvacetiletý muž. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že muže okolo půl desáté večer stavěla v Odrách službu konající autohlídka strážníků Městské policie Odry.

„Řidič osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia na dávaná zákonná znamení k zastavení nereagoval a ve své jízdě pokračoval po ulicích Masarykovo náměstí, Hranická, Zahradní a Ke Koupališti do obce Vražné, kde teprve zastavil,“ sdělil René Černohorský.

Přivolaní novojičínští policisté zjistili, že muž má na základě rozhodnutí Okresního soudu v Novém Jičíně trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, až do dubna roku 2024. Policisté z obvodního oddělení v Odrách již zahájili trestní řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ze spáchání stejného protiprávního jednání policisté podezřívají osmadvacetiletou ženu z Novojičínska. Tu policejní hlídka zastavila při prvomájové jízdě krátce před dvaadvacátou hodinou ve Hřbitovní ulici v Novém Jičíně. Policisté na místě zjistili, že žena řídila osobní motorové vozidlo Toyota Avensis, ač na základě rozhodnutí Městského úřadu Kopřivnice má zákaz řízení všech motorových vozidel až do července roku 2022.

Návykové látky amfetamin/metamfetamin

„Orientační dechová zkouška u ní vyzněla negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jejím těle, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin. Na výzvu zakročujících policistů se výše jmenovaná žena bezdůvodně odmítla podrobit lékařskému vyšetření a ošetření, spojenému s odběrem biologického materiálu,“ doplnil René Černohorský.

V neděli 2. května deset minut před čtrnáctou hodinou kopřivnická policejní autohlídka kontrolovala v Lubině, místní části Kopřivnice, třicetiletého řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot. Provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní, avšak i on dostal rozhodnutí Městského úřadu Kopřivnice se zákazem činnosti, který spočívá v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny, až do poloviny dubna roku 2022.

„Také v této záležitosti je uvedený muž důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uzavřel policejní mluvčí.