Několik minut po půlnoci v neděli 9. února policejní hlídka z obvodního oddělení v Bílovci stavěla a kontrolovala v obci Jistebník řidiče osobního vozidla Škoda Octavia. 

Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že dechovými zkouškami se prokázalo, že dvaatřicetiletý muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů. Naměřené hodnoty se pohybovaly okolo 3 promile alkoholu v dechu.

„Tento muž policistům nepředložil řidičský průkaz a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ doplnil René Černohorský. 

Podobná situace nastala před jednou hodinou ranní ve stejný den na Riegrově ulici v Novém Jičíně. Policejní hlídka tam zastavila kvůli kontrole osobní automobil Volkswagen Golf, který řídil dvacetiletý mladík z Opavy.

„Také on nebyl vlastníkem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním. Při kontrole u něj policisté z novojičínského obvodního oddělení zjistili přítomnost alkoholických nápojů a návykových látek v jeho těle. Odborné měření dechovými zkouškami na alkohol prokázalo hodnoty okolo 1,7 promile alkoholu v dechu a test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů vyzněl pozitivně na cannabinoidy,“ sdělil René Černohorský. 

Oba muži jsou podezřelí z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, policisté i kriminalisté prošetřují a prověřují i jejich další protiprávní jednání, například přestupky na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a porušení zákona o silničním provozu.