Neznámý pachatel, ve věku přibližně padesáti let, k dívce přistoupil v jednom z kopřivnických domů mezi 12.30 až 13. hodinou. „Nelze blíže specifikovat její věk, jednalo se však o dívku ve věku osm až dvanáct let,“ informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská a jedním dechem dodala: „Oba nastoupili do výtahu. Muž po jeho rozjezdu vytáhl nůž a pod pohrůžkou jeho použití donutil dívku, aby se svlékla. Poté po ní požadoval různé sexuální praktiky.“

Nezletilé se naštěstí podařilo v jistém okamžiku z výtahu utéct. Podle policejních informací je muž vysoký přibližně 178 centimetrů, věk kolem 50 let, měl silně prošedivělé řídší vlasy. „Muž měl mít na svůj věk udržovanou, spíše atletickou postavu. Někdo uvedl, že měl brýle, jiný svědek ho viděl bez brýlí. Muž působil upraveně, byl oholený. Jednalo se o bělocha, ale měl mít opálenou, spíše až d očervena spálenou pleť. Hovořil plynně česky,“ řekla Štětínská.

V inkriminované chvíli měl násilník, který na dívku zaútočil s pětadvaceti­centimetrovým kuchyňským nožem, na sobě modré rifle ošoupané na kolenou, košili s dlouhým rukávem, se šedomodrými svislými pruhy, vykasanou přes rifle.

Kriminalisté nevylučují, že si pachatel svou oběť mohl předem vybrat, a tak je možné, že se pohyboval v prostoru kopřivnických ulic Družební, Česká, Moravská, 17. listopadu a Osvoboditelů. Doposud není jasné, zda použil při příjezdu a odjezdu vozidlo.

Díky bystrým svědkům se podařilo policistům sestavit identikit a žádají o jakékoliv informace, které pomohou k dopadení pachatele. Ty mohou další svědci sdělit krajské kriminální policii na telefonních číslech 974 721 a 603 737 542, a pochopitelně mohou volat bezplatnou policejní linku 158 nebo podat informace na nejbližší policejní služebně.