Jednu z kopřivnických restaurací „navštívil" v noci na pátek 2. ledna doposud neznámý pachatel, v cestě mu však stál bezpečnostní systém, který se mu nepodařilo prolomit. Přestože si zloděj nic neodnesl, kriminalisté tuto událost vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu.

O stejné noci řádil další lupič také v Novém Jičíně a i zde se zaměřil na restaurační podnik. Byl o něco „úspěšnější" než jeho kopřivnický kolega, větší škodu než na lupu však napáchal na podniku. Více sdělil okresní policejní mluvčí Petr Gřes: „Po překonání dveří vnikl do provozovny, poničil její zařízení a vybavení, a když odcházel, tak si s sebou odnesl láhve alkoholu. Majiteli způsobil celkovou škodu za téměř dvacet tisíc korun," uvedl.

Láhev něčeho ostřejšího na zahřátí hrála hlavní roli i v případu z neděle 4. ledna, u kterého zasahovali městští strážníci z Nového Jičína. Kvůli ní byl dotyčný schopen krást opakovaně, ani jednou však úspěšně.

„Při krádeži alkoholu byl přistižen v řetězci Lidl opilý muž z Nového Jičína. Hlídka strážníků jeho jednání vyhodnotila jako přestupek proti majetku a vyřešila ho v blokovém řízení. Po těchto úkonech se tentýž muž vypravil do Tesca, ale tam si počínal stejně a opět byl přistižen," informovala městská policie s tím, že muž nakonec skončil na záchytce. Aby toho nebylo málo, o první neděli letošního roku nelenil v Novém Jičíně ještě další pachatel. Tomu v cestě do prodejny bazaru nezabránila ani kovová mříž a následně ukradl několik notebooků a další zboží. „Majitel vyčísli předběžně škodu na více než deset tisíc korun," dodal na závěr Petr Gřes.