Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že po okamžitém příjezdu kopřivnických policistů na místo bylo zjištěno, že se v nočním podniku nacházejí pouze sedmadvacetiletý muž a jednatřicetiletá žena, přičemž obě tyto osoby jsou v podnapilém stavu.

„Na podlaze provozovny ležela krátká střelná zbraň. Jak bylo následným prověřováním zjištěno, tak tato plynová zbraň byla bez zásobníku, kdy ani v těle zbraně nebyl nalezen žádný náboj,“ pokračoval policejní mluvčí.

Orientační dechová zkouška prokázala u přítomného muže hodnotu 1,4 promile alkoholu v dechu, ženě policisté naměřili 1,7 promile alkoholu v dechu.

„Podle prvotních informací se měly výše uvedené osoby navzájem slovně napadnout a poté měl shora jmenovaný muž poškozenou ženu ohrožovat zbraní, se kterou na ní zamířil a zároveň jí měl zabránit v odchodu uzamčením provozovny,“ sdělil René Černohorský a dodal, že uvedenými skutečnostmi se intenzivně zabývají novojičínští kriminalisté.

Aktuálně se zjišťují všechny skutečnosti a okolnosti případu, jakož i pohnutky, motivy a důvody protiprávního jednání a chování muže podezřelého ze spáchání přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečného vyhrožování.