Policejní tiskový mluvčí René Černohorský uvedl, že prošetřováním a následným prověřováním policisté zjistili, že zmíněný muž 16. prosince okolo půl jedenácté dopoledne přijel na čerpací stanici v Mošnově osobním motorovým vozidlem Citroën Xsara Picasso.

„V zavazadlovém prostoru automobilu měl připravené nádoby, do kterých natankoval 74 litrů motorové nafty v hodnotě přes 2 300 korun a bez zaplacení odejel neznámo kam,“ sdělil René Černohorský a doplnil, že obdobně se muž zachoval 23. prosince loňského roku, kdy na stejnou čerpací stanici přijel krátce po osmé hodině večerní osobním motorovým vozidlem Škoda Fabia Combi.

xx

Ve druhém případě do připravených nádob, umístěných v zavazadlovém prostoru vozu, natankoval 68 litrů motorové nafty v hodnotě přes 2 100 korun. I v tomto případě z místa odejel neznámo kam, a to bez úhrady odčerpaných pohonných hmot.

„Po ustanovení osoby řidiče a po řádné lustraci v dostupných evidencích policisté zjistili, že tento čtyřiatřicetiletý muž má v současné době zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který mu vyslovil rozhodnutím Magistrát města Ostravy. Zákaz trvá až do října příštího roku. Navíc, oba automobily řídil bez svolení jejich majitelů, když si vždy svévolně vzal volně odložené klíče k těmto vozidlům,“ pokračoval policejní mluvčí.

xx

Ze spisů rovněž vyplynulo, že u muže se jedná o recidivu, neboť v posledních třech letech ho pravomocně odsoudil a potrestal rozsudkem Okresní soud v Ostravě pro majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce jednapadesáti měsíců. Tento trest muž vykonal v polovině roku 2019.

Případ nadále prověřují příborští policisté a novojičínští kriminalisté, v úzké spolupráci s jejich ostravskými kolegy, kvůli možnému dalšímu obdobnému protiprávnímu jednání a chování tohoto recidivisty.