Poslední zaznamenaný případ se udál nedávno vKopřivnici na Sadové ulici. U bytu třiaosmdesátileté důchodkyně zazvonila žena, která se představila jako pracovnice společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK). „Žena tvrdila, že má za úkol doručit tisíc korun jako přeplatek, a na tom základě jí důchodkyně vpustila do bytu,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Vbytě návštěvnice požádala o rozměnění pětitisícové bankovky, aby mohla přeplatek vyplatit. Poté využila nepozornosti důvěřivé ženy a z papírové obálky odložené na stole v obývacím pokoji odcizila deset tisíc korun. To majitelka peněz zjistila až po odchodu domnělé pracovnice společnosti SmVaK.

„Kpopisu pachatelky poškozená uvedla, že se jednalo o ženu ve věku mezi třiceti až čtyřiceti lety, štíhlé postavy, snědé pleti, pravděpodobně romku,“ sdělil Tomšík a doplnil že žena vysoká asi 165 centimetrů měla vlasy obarvené na blond a hovořila plynule česky.

Novojičínští policisté opětovně nabádají zejména starší a osamoceně žijící občany, aby nepouštěli do svého bytu žádné cizí osoby. „Vždyť osoba s eventuálním přeplatkem může klidně zůstat za dveřmi. Je třeba mít na paměti, že právě rozměňování peněz je častou fintou podvodníků, jak odvést pozornost,“ upozornil Tomšík.