Sedmačtyřicetiletý muž svůj číšnický flek s více než sto tisící korunami nechal omylem odložený na odpadkovém koši za vstupními prostory bankomatu domu na Masarykově náměstí v Odrách.

„Muž pak odešel pryč, a když se po přibližně deseti minutách na místo vrátil, tak svou peněženku, finance, doklady a písemnosti již nenašel," uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Vrchní tak případ ohlásil na policii, která ho ve spolupráci se strážníky v Odrách objasnili velmi rychle. „Strážci zákona využili záběry z bezpečnostních kamer a a díky místní a osobní znalosti policistů měly brzy vytipovanou osobu možné pachatelky," řekl dále mluvčí policie. 

Pozemky v Petřvaldu, kde ba mohlo stát Logistické centrum Armády ČR - červen 2023.
VIDEO: Logistické centrum armády dráždí. Obyvatelé Novojičínska rozjeli petici

„Během další hodiny a půl následovalo rozsáhlé prošetřování a prověřování celé záležitosti, zjišťoval se pohyb a pobyt podezřelé osmatřicetileté ženy z Novojičínska, která byla bezprostředně poté vypátrána a k činu se plně doznala," pokračoval mluvčí. 

Policistům se tak podařilo zajistit peněženku s veškerou finanční hotovostí a po procesních úkonech ji vrátili s financemi, doklady a dalšími věcmi vrácena poškozenému muži. „Ten neskrýval obrovskou radost a policistům děkoval za jejich rychlou práci,"  konstatoval René Černohorský.

Návrh sportovní haly v Novém Jičíně - monom works s.r.o.
Jak se vám líbí nová sportovní hala v Novém Jičíně? Radní vybírali ze 23 návrhů

Případ se odehrál 14. června dopoledne. „Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany oderských policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a s největší pravděpodobností bude v nejbližších dnech výše zmíněné osmatřicetileté ženě z Novojičínska ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu zatajení věci," dodal závěrem mluvčí moravskoslezské policie.