Ve středu 20. října v podvečer obdržela novojičínská policejní ústředna hlášení, že v Šenově u Nového Jičína skupinka dětí ohrožuje řidiče osobních automobilů. Parta mladých výtečníků se totiž bavila tím, že před sjezdem ze silnice číslo I/48 házela na jedoucí automobily kamení a tvrdou hlínu.

„I když policisté ihned po oznámení události přijeli na místo incidentu a do pátrání zapojili služebního psa, který vypracoval stopu možných pachatelů v délce osmi set metrů přes přilehlé pole a v prostoru garáží, na ulici Na Lani v Loučce, místní části města Nový Jičín, pes stopu ztratil,“ popsal průběh události novojičínský policejní tiskový mluvčí Petr Gřes.

Výsledkem nebezpečné dětské „hry“ je několik poškozených automobilů.

„Zatím se nám přihlásili tři majitelé poškozených aut. Na jejich automobilech je například rozbité čelní sklo, promáčklá kapota nebo poškrábaný lak,“ vypočítal množství škod Petr Gřes s tím, že škodu policisté předběžně vypočítali na několik desítek tisíc korun.

Přestože se mladé výtržníky novojičínským policistům zatím nepodařilo vypátrat, středeční událost i nadále prověřují s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Zároveň upozorňují, že tato „zábava“ mohla mít mnohem horší následky, než jen poničení vozidel. „Vlivem události mohlo dojít k vážným dopravním nehodám a to v případě, že by řidič vozidla v úleku strhnul řízení,“ upozornil na závěr Petr Gřes.

Přečtěte si také:

Notebook odnesli z kopřivnického baru

Mladík zbil ostrahu i přítelkyni

Soud uložil výjimečný trest nebezpečnému recidivistovi