„Mladík začal nahlížet do oken a zkoušet, zda některé z nich není otevřeno. Když poškodil výplň vstupních dveří chodby školy a vstoupil do budovy, bylo víc než jasné, že jde o nevítaného návštěvníka. Policisté na místo přivolali další kolegy a podezřelého zadrželi. Ten ale kladl odpor, snažil se vysmeknout, s policisty chtěl i zápasit. Pak ale začal volat, že je slabý na srdce, ať jej nechají být,“ popsala případ ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Po tomto zvolání se policisté podle Holčákové snažili použít co nejmírnější donucovací prostředky. „Jeden z policistů utrpěl při zákroku zranění. Má vykloubené rameno, drobné oděrky na rukou. Jak dlouho se bude z následků poranění léčit, zatím není jasné,“ dodala mluvčí.

Zadržený třiadvacetiletý muž z Ostravy je podezřelý z trestného činu krádeže. Poškozením dveří způsobil škodu za zhruba tisíc korun. Hrozí mu až dvouletý trest vězení. „Z policejní služebny byl muž převezen rovnou do věznice. Okresní soud Ostrava totiž na odsouzeného vydal už několik příkazů k zatčení a dodání k výkonu trestu. Rejstřík zadrženého je víc než pestrý, byl už souzen za krádeže, výtržnictví, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, podílnictví a útok na veřejného činitele,“ upřesnila Holčáková.