Srazil se zde s vozidlem, ve kterém cestovali dva lidé. Dopravní nehoda si vyžádala dvě těžké a tři lehká zranění. Pro těžce zraněnou spolujezdkyni musel přiletět vrtulník Fakultní nemocnice v Ostravě. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.

Vše se událo 24. května okolo půl páté večer. „Muž jel vozidlem Ford Escort z Kopřivnice směrem na místní část Lubina. Jel po vedlejší silnici ke křižovatce, plně se nevěnoval řízení, nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjel do komunikace, kdy z pravé strany po hlavní silnici přijíždělo vozidlo Volkswagen Golf. Následně došlo ke střetu,“ přiblížil situaci okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Dopravní nehoda se neobešla bez zranění. Řidič Volkswagenu utrpěl lehké zranění, pohmoždění pravé ruky a oděrky pravé nohy. Spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, a to zlomením dvou prstů levé ruky, palce a zápěstí. „Řidič Fordu, který byl pravděpodobně viníkem dopravní nehody, utrpěl lehká zranění. Spolujezdec na předním sedadle se také lehce zranil. Spolujezdkyně na zadním sedadle utrpěla těžká zranění, a to zlomeninu bederního obratle, nosu a pohmoždění těla,“ doplnil Tomšík. Ženu z Fordu musela transportovat letecká záchranná služba vyslaná Fakultní nemocnicí Ostrava.

Policisté provedli u obou řidičů orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Škoda na obou vozidlech je předběžně odhadnuta na dvě sta tisíc korun. Na místě zasahovaly hasičské jednotky z Kopřivnice a Nového Jičína, které společně asistovaly při přistání vrtulníku.

Přečtěte si také:

Řidička nadýchala téměř čtyři promile
Nesměl řídit, přesto boural
Hned pět automobilů se srazilo u Nového Jičína