Ani smutná čísla ve statistikách dopravních nehod či hrozba propadnutí vozidla státu nejsou dostatečným varováním pro trojici jedinců, kteří se stali hlavními aktéry policejních kontrol v průběhu několika hodin.

Krátce před půlnocí v úterý 3. února v Kuníně zastavili policisté na silnici I/57 osobní motorové vozidlo Fiat. Muž za volantem už od pohledu působil opileckým dojmem. Policisté dali devětatřicetiletému muži dýchnout a zřejmě je vůbec nepřekvapila hodnota na displeji, kde se objevilo 3,28 promile alkoholu. „Policisté provedli také opakovanou zkoušku, která ukázala o 14 setin promile alkoholu méně. Následnou lustrací také zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ uvedla novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková. Řidič-neřidič se tak nyní zřejmě bude zpovídat z trestných činů hrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Neuplynuly ani dvě hodiny a v Šenově u Nového Jičína zastavili policisté ke kontrole vozidlo Honda Civic, které řídil pětačtyřicetiletý muž z Nového Jičína, jenž mířil směrem na Bernartice nad Odrou. V jeho případě policisté provedli zkoušku na přítomnost omamných látek přístrojem DRUGWIPE 5. „Tento test byl pozitivní na přítomnost marihuany a amfetaminu. Řidič se následně dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve a moči, v Nemocnici s poliklinikou Nový Jičín. Tento biologický materiál bude odeslán ke zkoumání Ústavu soudního lékařství v Olomouci,“ sdělila policejní mluvčí a dodala, že i tento řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožování pod vlivem návykové látky.

Ze stejného trestného činu policisté podezřívají rovněž osmatřicetiletého muže z Kopřivnice, který řídil ve středu 4. února kolem čtvrt na tři ráno osobní vozidlo Opel Astra na Štefánikově ulici v Kopřivnici. Při kontrolní dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 1,9 promile alkoholu v krvi. Opakovaná zkouška pak ukázala 2,03 promile. „Muž s naměřenými hodnotami souhlasil, proto u něj nebyl proveden odběr krve,“ uzavřela Michálková Šálková.