Bylo zhruba dvacet minut po druhé hodině ranní, když zmíněný muž zabouchal na dveře bytu v Ostravě-Zábřehu na Pavlovově ulici a domáhal se vstupu k jednačtyřicetiletému invalidnímu důchodci. „Muž odmítl pachatele pustit do bytu, ten měl však kopnout a strčit do otevřených dveří bytu, poškozeného tak odstrčil a vstoupil ještě s dalším mužem do bytu. Vstupní dveře měl pachatel uzamknout, klíče uschovat do kapsy,” informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Podle výpovědi nájemníka bytu, jej uvnitř nezvaný host několikrát udeřit otevřenou dlaní do obličeje a vymáhal navrácení dlužné částky ve výši tisíc korun. Poté vložil do igelitové tašky DVD přehrávač, fotoaparát i osobní doklady napadeného muže. Ten dále uvedl, že návštěvník poté odešel do kuchyně, kde uchopil kuchňský nůž, jehož špičkou pak naznačoval, že oběť bodnutí oblasti nohou. Při manipulaci s nožem vyhrožoval a požadoval vydání peněz. Nůž ale nekonec nepoužil.

„Pachatel pak měl muže opakovaně udeřit několikrát otevřenou dlaní do obličeje. Po fyzickém útoku snědl poškozenému párky a polévku,” doplnila Hlčáková. Násilník se zřejmě potřeboval prospat, proto si lehl na rozloženou pohovku v obývacím pokoji bytu a přepadenému muži nařídil, aby ulehl vedle. S nožem v ruce pak usnul. V té době odešel zatím nezjištěný druhý muž. Po probuzení kolem půl páté ráno lupič výhružkami přinutil oběť k vydání DVD přehrávače a z bytu odešel. Ještě ten den se ale vrátil kolem druhé hodiny odpolední, a vystrašené oběti bez jejího souhlasu, vyhoržoval fyzickým napadením. „Přitom odcizil nosiče DVD a přibral párky za sto korun,” pokračovala mluvčí.

Napadený muž utrpěl modřinu pod levým okem, ale nevyhledal lékařské ošetření. Při Ve výpovědi napadený uvedl, že útočníka znal od vidění, v minulosti jej navštěvoval. Ve středu 7. ledna policejní komisař Novojičíňáka obvinil z trestných činů porušování domovní svobody a loupeže. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.