„V blíže neustanovené době od konce února do poloviny března letošního roku zde doposud neznámý pachatel spáchal npřečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do jedné z garáží poblíž zdejšího koupaliště, ze které odcizil čtyři plechové disky včetně pneumatik a následně se vloupal do zde zaparkovaného a uzamčeného osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, ze kterého odcizil kompletní vzduchové sání, dvě xenonová světla a rezervní kolo,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

Dvaačtyřicetiletý majitel ukradených věcí vyčíslil jejich hodnotu na 21 tisíc korun. Případ řeší kopřivničtí policisté a informaci k jeho objasnění je možné nahlásit, i anonymně, na telefonní číslo 974 735 731.

Obdobná událost v těchto dnech zaměstnává také strážce zákona z Nového Jičína. Mezi 10. a 13. březnem lapka řád v ulici Venkovské v sousedním Šenově u Nového Jičína.

„Neznámá osoba vstoupila na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů a z přilehlé dřevěné zahradní kůlny odcizila motorovou pilu značky Husquarna a elektrické kolo značky Apache Hawk, čímž poškozené 48leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 32 tisíc korun,“ upřesnil Černohorský s tím, že jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.