Chlapík přišel do restaurace, kde chtěl něco k jídlu a pití, později ale vytáhnul zbraň a začal jí kolem sebe máchat. „Když přijela na místo hlídka městské police, servírka strážníkům sdělila, že do restaurace přišel neznámý muž, který ji ohrožoval střelnou braní před dalšími hosty vrestauraci a vykřikoval, že hledá nějakého darebáka,“ informovala mluvčí novojičínských městských strážníků Ilona Majorošová.

Obsluha zavolala policii, pistolník mezitím odkráčel do nedaleké restaurace U Tučňáka na Dvořákově ulici. Strážníci se přesunuli se zbraněmi v rukou a skrz okno zjistili, že muž sedí u jednoho ze stolů. „Za použití donucovacích prostředků strážníci muže odzbrojili a zadrželi poté jej předali na místě republikovým policistům, doplnila mluvčí strážníků. Policisté pak pistolníka v poutech odvedli do služebního vozidla. „Později jej převezli do protialkoholní záchytné stanice ve Frýdku-Místku,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že chlapík měl podle orientační dechové zkoušky 3,29 promile alkoholu. Pistole naštěstí byla plynová plynová.

Policisté muže podezřívali z přestupku proti občanskému soužití, nyní ale případ překvalifikovali na trestný čin výtržnictví. „Dopustil se nepatřičného jednání na místech veřejně přístupných a za přítomnosti více osob,“ vysvětlil Tomšík.