Se svým odvoláním částečně uspěl. Olomoucký senát mu ve středu trest snížil o dva roky. Podle mluvčího vrchního soudu Petra Angyalossyho ostravský soud nezohlednil všechny okolnosti, zejména to, že nedošlo k fatálnímu následku, tedy smrti. „Dospěli jsme k závěru, že odpovídajícím je trest třiadvacet let ve věznici se zvýšenou ostrahou,“ řekl Angyalossy.

Ke zločinu došlo během silvestrovských oslav v závěru loňského roku. V bytě ve Studénce napadl nožem devětadvacetiletého muže – syna své kamarádky. Čepelí jej bodl do obličeje a krku. Jako zázrakem mu nezpůsobil vážnější zranění. K zašití ran však museli lékaři použít na padesát stehů. Krajčík byl souzen jako zvlášť nebezpečný recidivista. Za sebou má sedm odsouzení, z toho šest pro násilné činy – v roce 1994 mu ostravský krajský soud za vraždu s homosexuálním podtextem vyměřil čtrnáct let vězení.

Obžalovaný vinu popřel. „Jen jsem se bránil,“ řekl před soudem. Krajčík sám sebe označil za homosexuála majícího i bisexuální sklony. A právě na tom postavil svou obhajobu. Při své výpovědi před ostravským soudem prohlásil, že s matkou muže, kterého zranil, udržoval tajný poměr. Blízké okolí, jež ho považovalo za homosexuála, o tom podle jeho slov nemělo potuchy. Syn to ale přece jen zjistil. A během Silvestra, kdy se poprvé osobně setkali, mu to údajně začal vyčítat a pak je dokonce napadl.

To ale syn odmítl stejně jako verzi o mileneckém poměru mezi jeho matkou a Krajčíkem. Také žena rezolutně popřela, že by s Krajčíkem něco měla. Prý to byl pouze milý homosexuál.

Třiadvacetiletý trest je pravomocný.