Kryštof a podobné celorepublikové akce se konají několikrát za rok. „Je to v rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a ve snaze snížit přetrvávající nekázeň a počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ přiblížil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Při zmíněné poslední dvoudenní akci vyrazilo na silnice celkem dvanáct policistů dopravní policie a sedmačtyřicet policistů pořádkové policie. Celkově zkontrolovali 1341 řidičů a zjistili 162 dopravních přestupků. Většinu, 146 přestupků, vyřídili uložením blokové pokuty jejichž celková částka činí 115,3 tisíce korun.

„Nejčastěji řidiči překročili povolenou rychlost, a to vosmačtyřiceti zjištěných případech. Vjednatřiceti případech neměli řidiči vpořádku technický stav vozidla, pětadvacet osob nepoužilo za jízdy bezpečnostní pásy a osmadvacet řidičů porušilo dopravní předpisy na železničních přejezdech,“ vypočetl Tomšík a dodal, že alkohol za volantem policisté zjistili u jednoho řidiče, kterého policisté kontrolovali ve Studénce na ulici 2. května. Přiorientační dechové zkoušce mu naměřili 0,28 promile alkoholu. Jeden cyklista neměl vpořádku povinnou výbavu jízdního kola.