Na dno nejedné láhve se zřejmě podíval jeden z hostů hotelu Tatra. Ještě ani pravé poledne nebylo a už o sobě společensky unavený muž dával náležitě vědět. „Muž obtěžoval hosty u jiných stolů, strkal do nich a verbálně je napadal,“ popsal důvod, proč obsluha kontaktovala městskou policii, Dalibor Klement, zástupce velitele Městské policie Kopřivnice.

Po příjezdu na místo nemuseli strážníci mužův stav příliš zkoumat. Že dotyčný překročil míru v popíjení alkoholu, bylo evidentní už na první pohled. „Strážníci jej vyzvali k prokázání totožnosti, on ale doklady neměl, a tak souhlasil s převozem na služebnu Policie České republiky,“ pokračoval Klement. To však ještě strážníci netušili, že se muž nehodlá vzdát bez boje a v hlavě si už připravuje plán útěku. Před hotelem Tatra si totiž pijan zřejmě hodlal procvičit své sprinterské schopnosti a strážníkům začal prchat rovnou před nosem. Alkohol v krvi však udělal své a po několika metrech hlídka opilce dostihla.

Na řadu přišlo také bojové umění a opilý muž se začal prát. Ani tím však neměl v hlídce strážníků konkurenci a nakonec putoval na služebnu v poutech na rukou. „Tady hlídka zjistila, že se jedná o pětadvacetiletého obyvatele Příbora,“ prozradil Klement s tím, že dotyčný nadýchal 2,25 promile alkoholu. Protože však nehodlal upustit od agresivního chování a vyhrožování, putoval muž na protialkoholní stanici do Frýdku – Místku a jeho jednáním se bude, podle slov Klementa, zabývat přestupková komise Městského úřadu Kopřivnice.