Sedmačtyřicetiletý „veselý“ řidič zřejmě nepotěšil majitele restaurace na Dvořákově ulici v Novém Jičíně.Muž totiž ve večerních hodinách, posílen alkoholem, nasedl do vozidla Honda Accord, avšak své schopnosti velmi přecenil. Podrobnosti sdělil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík: „Řidič po nastartování vozidla vjel z přilehlého parkoviště na chodník, a následně narazil přední části vozu do venkovního dřevěného posezení a skleněné výlohy restaurace.“

Jakmile na místo dorazili policisté, provedli o muže dechovou zkoušku, která pro něho nedopadla příliš lichotivě. Poprvé nadýchal 1,66 promile, o chvíli později 1,44 promile a potřetí ukázal přístroj Dräger hodnotu 1,58 promile. „Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal o odběr biologického materiálu ke zjištění hladiny alkoholu v krvi,“ rozvedl Tomšík.

Policisté dále zjistili, že výtečník není ani držitelem platného řidičského oprávnění. Majiteli hospody způsobil škodu přibližně za třicet tisíc korun, stejná suma byla vyčíslena i na hondě. „Ke zranění osob nedošlo,“ doplnil policejní mluvčí a tím, že muž je podezřelý z trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky.