Bylo krátce po druhé hodině ranní, když strážníci MP Nový Jičín prováděli kontrolu a v jedné z provozoven na Masarykově náměstí v Novém Jičíně zaznamenali fyzické napadání několika osob. „Po příchodu hlídky MP do provozovny muži s napadáním přestali, pouze tři muži na sebe vulgárně pokřikovali a vyhrožovali si fyzickým napadením,“ uvedla Ilona Majorošová, mluvčí MP Nový Jičín, která upřesnila, že muži byli ve věku od 28 do třiceti let.

Strážníci se snažili mužům v dalším napadání zabránit, ale sami se stali terčem agresorů. Proto dvěma, kteří se s nimi začali prát, nasadili pouta. „Jednomu z těchto mužů při tomto zákroku začala téct krev z nosu, ale vzhledem k jeho agresivitě jej hlídka MP nemohla ošetřit,“ poznamenala Majorošová.

Vzhledem k podezření, že se mohlo jednat o trestný čin, strážníci na místo přivolali republikové policisty. Než ti dorazili, agresivní chlapík stál před provozovnou opřený o sloupek a všem kolem hlídku MP Nový Jičín nevyjímaje, vyhrožoval fyzickou likvidací. Jenže vzápětí málem zlikvidoval sám sebe. „Zavrávoral a upadl na zem, a přičemž se poranil v oblasti nosu a brady, odkud začal krvácet. Poté se na místo dostavila rychlá lékařská záchranná služba, která zraněného muže převezla do nemocnice s poliklinikou k ošetření,“ pokračovala Majorošová. Mezitím se na místo dostavili policisté, kteří případ převzali. Provozovatel restaurace předběžně vyčíslil škodu na zařízení na zhruba čtyři tisíce korun.

Uplynula asi hodina, když ošetřovatel Nemocnice s poliklinikou Nový Jičín oznámil, že na hlavním rentgenu mají agresivního pacienta. Hlídka, která dorazila na místo, zjistila, že se jedná o zraněného násosku, s nímž strážníci měli tu čest na Masarykově náměstí. „Muž se odmítal nechat vyšetřit a pokoušel se pěstí uhodit zdravotnický personál. Hlídka MP za pomocí hmatů a chvatů muže vyvedla na chodbu, kde si jej převzali známí. Lékař muži sdělil, že ránu na bradě má zašitou, a jelikož odmítá ošetření, nebude dále ošetřován. Poté muž z místa odešel,“ popsala situaci mluvčí novojičínských strážníků.

Říká se: Do třetice… V tomto případě platilo toho zlého. Po čtvrté hodině ranní volal na služebnu městské policie muž, že v Purkyňově ulici nějaký jedinec rozbil zadní sklo na zaparkovaném vozidle a poté utekl do Slovanské ulice.

Hlídka po příjezdu na místo zastihla dva muže, z nichž jednoho oznamovatel označil jako toho, kdo pěstí rozbil zmíněné sklo na autě. „Jednalo se o muže, kterého hlídka tuto noc již dvakrát řešila. Muž měl čerstvou krvácející ránu na pravé ruce. Hlídce sdělil, že nemají žádné důkazy ani svědky. Druhý muž tvrdil, že nic neviděl,“ přiblížila další dění Majorošová.

Strážníci tentokrát postupovali radikálně. U muže provedli orientační dechovou zkoušku, která vykázala téměř dvě promile alkoholu. Nato muže prohlédl lékař, který strážníky ubezpečil, že zadržený je schopen převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Tam jej také hlídka převezla. Záležitostí se nyní bude zabývat správní orgán.