Jako předmět svého zájmu si lupič vybral provozovnu Sazka na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Tam také odpoledne zamířil. „Pachatel vešel do provozovny Sazka, v době, kdy se tam nenacházeli žádní zákazníci. Muž měl nasazenou punčochou přes obličej. S rukou zastrčenou pod tričkem se snažil vzbudit důvodnou obavu, že se má o zbraň,“ informoval novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Chlapík požadoval po obsluze u přepážek vydání finanční hotovosti, avšak jeho pokus skončil neúspěchem. Situaci proto řešil útěkem směrem k Lidické ulici. Jeho snaha o únik před spravedlností ale netrvala dlouho. „Po několika minutách pachatele na ulici K nemocnici zadrželi přivolaní policisté,“ doplnil Tomšík.

Policisté u mladého muže provedli dechovou zkoušku na alkohol, jejíž výsledek byl 1,71 promile. Ani opilost ale muže od policejních mříží neuchrání. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení směřující k objasnění a prověření skutečností nasvědčujících spáchání trestného činu loupež. Rovněž byl podán návrh na vzetí do vazby. Trestní zákon v případě tohoto trestného činu uvádí trest odnětí svobody od dvou až deset let,“ uzavřel policejní mluvčí.

Přečtěte si také:

Lupič z herny zůstává neznámý

Kradl celou noc, nakonec byl však dopaden