Celému incidentu přihlíželi svědci, kteří neváhali do obchodního střediska na ulici Nádražní přivolat policii. „Ti na místě zjistili, že zde, podle výpovědi svědků, mělo docházet k fyzickému napadení dvou členů ostrahy,“ sdělil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Zdrojem konfliktu byla slovní rozepře mezi členem ostrahy a agresorem, který neváhal zaměstnance prodejny chytit pod krkem a cloumat s ním. „Dále se snažil také udeřit čelem do pravého spánku druhého z ostrahy, což se mu nepovedlo,“ poznamenal mluvčí. Poté se pustil také do zaměstnanců prodejny, kterým slovně vyhrožoval fyzickou újmou na zdraví.

Ovšem to mladému opilci nestačilo, tak začal plastovým košíkem ničit mrazící box, což se mu však nepovedlo. Sotva se vydal správným směrem, ven z prodejny, zastavil se u výstupních turniketů, které se snažil ulomit. „Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na osm tisíc korun,“ informoval Zbyněk Tomšík.

Poté co byl mladík kopřivnickými policisty zadržen, podstoupil dechovou zkoušku. Pachatel nadýchal více než dvě a půl promile. „Opilého agresora policisté zadrželi a nyní čelí podezření z trestných činů poškozování cizí věci a výtržnictví, za které mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí Policie ČR.

Strážci zákona z Kopřivnice řeší v těchto dnech také případ podvodu, z kterého je podezřelá třiatřicetiletá výtečnice. Bližší informace podal Zbyněk Tomšík: „Žena měla v polovině května letošního roku telefonicky požadovat od spolupracovnice jedné frenštátské pekárny finanční částku za fiktivním účelem odvodu tržby.“ Pracovnice kolegyni uvěřila a předala jí finanční obnos ve výši dvacet tři tisíc korun. Peníze skončily v kasách výherních automatů, neboť podvodnice je všechny v herně prohrála. Za hráčskou vášeň hrozí ženě z Kopřivnice odnětí svobody až na dva roky.

Přečtěte si také: Kopřivnická podvodnice dopadena