Mimochodem, první letošní na Frýdeckomístecku i v Moravskoslezském kraji.„Po předchozí slovní rozepři bodnořezným nástrojem napadnul a těžce zranil čtyřiatřicetiletého muže. Poškozenému se pak podařilo přivolat pomoc, následně byl transportován do nemocnice,“ sdělila krajská mluvčí policie Daniela Vlčková.

Útočník, jak z vyšetřování vyplynulo, se po činu „sebepoškodil“. V sebevražedném úmyslu? „Staršího z mužů jsme odvezli na chirurgickou ambulanci spádové nemocnice,“ řekl mluvčí zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl.

Ilustrační foto.
Žena našla ve Frýdku-Místku náušnice za desítky tisíc, nestihla je vrátit

Lubošova újma na zdraví se asi nejevila jako příliš vážná, protože si ho záhy odvedli vyšetřovatelé, státní zástupce navrhl jeho vazbu a soudce tomu vyhověl. Za zvlášť závažný zločin pokusu vraždy mu hrozí trestní sazba mezi deseti až osmnácti lety za mřížemi.Petr, ten dopadl po otcově útoku podstatně hůře.

Transportovali ho vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice, kde prodělal operace. Podle mluvčí tohoto zdravotnického zařízení Petry Petlachové byl čtyři dny po napadení mimo ohrožení života. „Jeho stav se zlepšil, ale ošetřující lékaři ho nadále označují jako vážný,“ poznamenala.