Trojice mužů se vydala na prořezávku stromů upotoka ve studénecké části Butovice, na konci města ve směru na Bílovec. Jeden zdřevorubců vrážel před porážením klín do vysoké olše, která měla vprůměru uspodku kmene asi 80centimetrů. „Když muž zarážel klín, strom se vpůli zlomil a jeho horní část spadla muži přímo na hlavu. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že věc si na místě převzal vyšetřovatel.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla, se těžce zraněného muže podařilo jeho dvěma kamarádům vyprostit zpod kmene ještě před příjezdem posádky rychlé zdravotnické pomoci. „Záchranáři upostiženého zahájili resuscitační pokusy ve snaze obnovit srdeční činnost. Muž utrpěl poranění hlavy, hrudníku a pánve, veškeré snahy ozáchranu byly neúspěšné a zasahující lékařka musela konstatovat smrt,“ poukázal Humpl stím, že kromě rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky, byla na místě iposádka slékařem zFulneku a krátce poté přistál uStudénky ivrtulník letecké záchranné služby zOstravy. „První záchranáři kpacientovi dorazili během sedmi minut od nahlášení,“ upřesnil mluvčí záchranářů.

Podle informací Deníku chtěl muž kácet několik plevelných stromů na palivo. Na dřevo se vydal bez ochranné přilby a rukavic. „Muž hned dvakrát porušil zásady bezpečnosti. Za prvé šel kácet stromy za silného větru, kdy hasiči a meteorologové volají po zvýšené opatrnosti a zrušení všech procházek po lesích a parcích. Aza druhé neměl při práci takřka žádné ochranné pomůcky,“ upozornil Petr Kůdela, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezské­hokraje.