V těchto dnech se na redakci Deníku obrátil čtenář Aleš Hurtík z Ostravy s tím, že se na jednom z internetových serverů, který nabízí hromadné slevy, prodává padělané zboží. „Slevový portál nabízí napodobeniny boxerek značky Calvin Klein, které jsou nakoupené ve vietnamském velkoobchodu. Rozsah předpokládaných prodejů je asi čtyři tisíce kusů. To je alarmující! Pokud by byl prodej uskutečněn tak by škoda ve srovnání s originálním zbožím přesáhla dva miliony korun," uvedl Hurtík s tím, že se případem už zabývá Celní úřad Ostrava.

Celníci to nepřímo potvrdili. „Obecně můžeme říct, že reagujeme na oznámení občanů. To se týká všech oblastí. Duševního vlastnictví, tedy padělků, spotřebních daní, omamných a psychotropních látek nebo alkoholu. Prověřujeme všechna taková oznámení," uvedla mluvčí krajských celníků Pavla Zdobnická.

Podle Hurtíka může jít o více než tisíc podvedených zákazníků. „Škoda může být vymáhána dílem po prodejci i po zprostředkovateli slevových kuponů," doplnil muž.

To ale tisková mluvčí jednoho ze slevových portálů razantně odmítla. „Slevový server je pouze zprostředkovatel koupě, někdo, kdo na svém serveru umožňuje svému partnerovi oslovit předem neomezený počet zákazníků a nabízet jim služby či zboží za výhodnějších podmínek. Slevový portál není přímým poskytovatelem zboží nebo služby a jako takový není právně odpovědný za kvalitu nabízeného zboží či služby," uvedla Ewa Kubín.

POKUD VÁS COKOLIV ZAJÍMÁ V SOUVISLOSTI S DĚNÍM V OSTRAVĚ A OKOLÍ, NAPIŠTE NÁM SVŮJ DOTAZ. RÁDI SE ZEPTÁME ODBORNÍKŮ A ZODPOVĚDNÝCH OSOB ZA VÁS.
Své dotazy nám můžete do redakce doručit prostřednictvím formuláře v horní části webových stránek, naší stránky na Facebooku nebo zasílat na redakční e-mail redakce.novojicinsky@denik.cz.