Pouhé tři hodiny stačily bíloveckým policistům na to, aby objasnili případ vykradeného domu.

Došlo k tomu počátkem týdne v Bílovci. Čtyři mladíci, mezi nimi i jeden čtrnáctiletý, nalezli klíče. Avšak místo toho, aby je odnesli na Ztráty a nálezy, udělali to nejhorší, co mohli. Podrobnosti případu řekl novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík: „Pachatelé, pravděpodobně pomocí nalezených klíčů, které majitel ztratil, vnikli do rodinného domu.“ V něm se zaměřili především na elektroniku, neboť pobrali notebook, stolní počítač a digitální fotoaparát.

Ovšem na svou drzost a nepoctivost doplatili výtečníci zanedlouho. Přesně za tři hodiny. „Při prověřování vloupání byli bíloveckými policisty zjištěni jako podezřelí čtyři pachatelé ve věku čtrnáct, patnáct, osmnáct a šestadvacet let,“ podotkl Zbyněk Tomšík. Fotoaparát a stolní počítač policisté u zadržených mladíků našli, co se však stalo s přenosným počítačem, strážci zákona nesdělili.

Dopadení si za svůj přešlap mimo hranice zákona vysloužili podezření ze spácháni trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Podle všeho se však trestu vyhne nejmladší zlodějíček. „Trestní stíhání u nezletilého bude odloženo z důvodu, že jde o osobu, která pro nedostatek věku není trestně odpovědná,“ dodal policejní mluvčí.

Přečtěte si také:

Zloději kradou vše

Přepadená dívka přišla o mobil a peníze

Z vozidla zmizela peněženka i autorádio