Během uplynulých měsících kriminalisté zjistili, že tři muži společně na několika místech Novojičínska vyrábí na drogové scéně oblíbený pervitin a následně ho prodávají.

„Chemikálie a léky pro výrobu si muži obstarávali jak v České republice, tak v zahraničí. Dva muže, a to ve věku devětatřicet a pětačtyřicet let, se policistům podařilo zadržet přímo při výrobě pervitinu.

Na místě byly zajištěny věci sloužící k výrobě této nelegální návykové látky, včetně po domácku sestavené laboratoře takzvané varny,“ sdělila okresní policejní mluvčí Darina Knižátková.

BOHATÁ KRIMINÁLNÍ MINULOST

Ještě v ten samý den, ale na jiném místě, skončil v policejních poutech poslední z trojice. „I zde byly nalezeny různé chemikálie pro výrobu pervitinu a také omamné a psychotropní látky. Muži měli společně vyrábět a prodávat pervitin od druhé poloviny roku 2018. Dva z nich jsou za tuto trestnou činnost nyní stíhání vazebně a jeden na svobodě,“ dodala mluvčí s tím, že všem třem obviněným je vlastní bohatá trestní minulost. Dva z nich mají v trestním rejstříku 11 záznamů, třetí byl v minulosti pravomocně odsouzen dokonce v sedmnácti případech.

Novojičínští kriminalisté dále zjistili, že jeden z obviněných mužů měl pervitin vyrábět už dříve, společně se svou tehdejší přítelkyní. „Společně měli v jednom z novojičínských bytů vyprodukovat několik desítek gramů této nelegální návykové látky. Průměrná prodejní cena se pohybovala okolo 1 500 korun za gram,“ poznamenala Darina Knižátková. Později se dvojice sice rozešla, ale společnou „zálibu“ si oba nechali i po odloučení. „Osmatřicetiletá žena byla policisty zadržena o den později než výše uvedení muži a je stíhána vazebně. V bytě, který měla pronajatý, byla při domovní prohlídce rovněž nalezena tzv. varna a chemikálie společně s dalšími věcmi potřebnými pro výrobu metamfetaminu,“ uvedla také Policie ČR.

AŽ PĚT LET VĚZENÍ

Posledním, pátým, obviněným ve spojitosti s pervitinem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kopřivnice, který měl od zadržených výrobců metamfetamin odebírat a dále prodávat. V jeho bytě kriminalisté našli řadu věcí souvisejících s užíváním a distribucí pervitinu. Od počátku roku 2018 do dubna roku 2019 ho měl dotyčný prodat v množství 60 gramů, tedy přibližně za 150 tisíc korun. „Všichni výše uvedení byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Knižátková na závěr.