Paradoxně, v areálu vykonával obecně prospěšné práce, které mu soud uložil za předchozí majetkové delikty. Dvaatřicetiletý muž neodolal pokušení, a když zjistil, že by sedla mohl ukrást, udělal to. Poté je chtěl za zlomkovou cenu prodat přes internet.

Nabídka na inzertním portálu zaujala znalkyni a milovnici koní z Brna. Zarazila ji však podezřele nízká cena. Jelikož se v oboru delší dobu pohybovala, bylo jí hned jasné, že jde o „levárnu“. Všimla si výrobního čísla na sedlech a začala pátrat.

Chvála sociálním sítím

Přes sociální sítě se podle informací Deníku dostala až k ostravskému jezdeckému klubu, který o krádeži psal na svých stránkách. Kontaktovala provozovatele, jenž se vzápětí obrátil na policii. Ta již v té době prověřovala možnou stopu vedoucí k muži, který v klubu vykonával obecně prospěšné práce.

Následovala příprava pasti. Žena si s mužem domluvila schůzku v Brně, kde mělo dojít k předání. „Ostravští kriminalisté ve spolupráci s brněnskými kolegy na parkovišti před jedním ze supermarketů zadrželi podezřelého muže, který měl v autě pět kradených jezdeckých sedel,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že sedla budou vrácena majiteli.

Muž je obviněn z krádeže. „Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let,“ doplnila Michalíková. Muž, který se v jezdeckém klubu staral o technickou údržbu, se k činu přiznal. Při výslechu uvedl, že lituje toho, co udělal. Prý se ocitl ve špatné finanční situaci, kterou chtěl prodejem sedel vyřešit.