Právě zde předali strážci zákona tři opilé jednice rodičům a přestupky oznámili na příslušný sociální odbor. Celkově zde kontrolám neuniklo čtyřicet mladistvých a přes šest desítek řidičů, od kterých policisté vybrali pokuty za bezmála pět tisíc korun. Bezpečnostní akce byla zaměřena i na hraní nezletilých osob na výherních automatech, na pátraní po osobách a také na motoristy.

„Uniformovaní policisté se zaměřili také na bary a restaurace v Novém Jičíně a Suchdole nad Odrou. Při těchto kontrolách byly zjištěny dvě mladistvé osoby, které požily alkoholické nápoje,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že na silnicích prověřili 189 řidičů a odhaleno bylo deset přestupků.

Mnohem lépe dopadly kontroly v Bílovci, Odrách a ve Frenštátě pod Radhoštěm. V prvních dvou jmenovaných městech nebyl předán rodičům žádný mladistvý opilec a zjištěny byly pouze dva dopravní přestupky. „Ve Frenštátě nebyl zjištěn žádný podnapilý mladistvý a rovněž nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání,“ upřesnil Tomšík. Stejně dopadly i kontroly ve Studénce a ve Fulneku.

V podobně zaměřených bezpečnostních akcích budou policisté na Novojičínsku pokračovat i nadále.