V tratolišti krve skonala Tibetská doga v Jakubčovicích nad Odrou, jejíž majitelka si psa cenila na nejméně 30 tisíc korun.

„Při prověřování vyšlo najevo, že psa zabil syn majitelky, který vypověděl, že se jen bránil před útokem," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Pes uhynul poté, co dostal několik ran kovovou tyčí, načež jej mladík podříznul nožem.

„Oderští policisté oznámení ukončili na základě výpovědí a zjištěných skutečností s tím, že se nejednalo o trestný čin, ale o obranu," doplnil Petr Gřes.

Udušení

Otřesným případem bylo udušení německého ovčáka na stromě v obci Vrchy. Policie v té souvislosti prověřuje třiadvacetiletého mladíka. Ten v podnapilém stavu v noční době údajně vstoupil do zahrady rodinného domu jeho známého.

„Mladík podle informací, které získala policie, ovázal pobíhající feně kolem krku motouz, který si přinesl a odešel s ní do vzdálenějších volných prostor. Jaký byl přesný následující průběh jeho jednání, na jejímž konci byla nalezená udušená mrtvá fena, je předmětem dalšího vyšetřování," pokračoval policejní mluvčí s tím, že v případě, že policie mladíkovi prokáže spáchání přečinu krádeže a týrání zvířete, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Otravy

Další dva případy se týkaly otravy psů, oba se staly ve Studénce. Marně se snažil zachránit svého psa majitel německého ovčáka. Nepomohl ani včasný zásah veterináře a nastavená léčba.

„Předmětem vyšetřování bylo mimo jiné také zjištění přesného způsobu otravy a druhu látky, která způsobila jeho uhynutí," poznamenal Petr Gřes.

Podobný osud čekal černého knírače, který trpěl bolestmi, nevolností a dušením se až do samotného konce. „Jeho intoxikaci s následným úhynem způsobil podaný nervový jed," upřesnil policejní mluvčí. Majitel si psa, mimo další újmu, cenil v penězích minimálně na 15 tisíc korun. V obou těchto případech se policistům pachatele zatím nepodařilo najít.

„Každý jednotlivý oznámený případ prověřujeme podle způsobené škody a provedeného způsobu s podezřením ze spáchání přestupku na úseku zákona proti týrání zvířat a proti majetku nebo přečinu týrání zvířat," uzavřel Petr Gřes.